Po warsztatach SAO "Inicjatywy Obywatelskie Seniorów"

W poniedziałek i wtorek (10-11 października) w dwóch skarżyskich Klubach Senior+ Stowarzyszenie Lepsze Skarżysko zorganizowało bezpłatne warsztaty SAO "Inicjatywy Obywatelskie Seniorów", w ramach cyklu warsztatów i seminariów poświęconych tworzeniu inicjatyw obywatelskich i funkcjonowaniu organizacji pozarządowych (w tym źródłom finansowania ich działalności), realizowanych w ramach projektu "Skarżyska Akademia Obywatelska", dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Warsztaty poprowadziła dr Karolina Jarosz - wiceprezes Instytutu Rozwoju Profesji i Usług Społecznych, wieloletni pracownik Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej UMWŚ w Kielcach, ekspertka wz. funkcjonowania NGO's, trenerka organizacji pozarządowych, animatorka zmiany społecznej i rozwoju lokalnego. 

Podczas warsztatów seniorom przedstawione zostały możliwości i korzyści, jakie stwarza działalność obywatelska w różnych formach (działalność w NGO's i grupach inicjatywnych, działaność w Radach Seniorów). Podczas warsztatów omówione zostały cele i zasady tworzenia NGO's i grup inicjatywnych i korzyści z ich tworzenia. Podczas warsztatów przedstawione zostały również niezbędne informacje dot. charakteru i obszaru działania NGO's i grup inicjatywnych z powiatu skarżyskiego (w tym przykłady dobrych praktyk), omówione zostały również cele i zasady tworzenia Rad Seniorów i korzyści z ich tworzenia. 

 
 
Image
Realizator projektu SAO:

Stowarzyszenie Lepsze Skarżysko
+48 669 294 929
kontakt@lepszeskarzysko.pl
NIP 6631877187